Rusza instagramowa akcja #3słowa!

akcja #3słowa

Znasz to uczucie, kiedy marzysz, że jesteś w innym miejscu, a każdego dnia budzisz się w swoim starym łóżku od lat w tej samej piżamie w renifery? Albo kiedy masz całą listę celów, chcesz nauczyć się nowego języka albo czuć się pewniej z tym, który już umiesz. Może chciałbyś czytać więcej książek, może napisać własną?

Założę się, że jest mnóstwo takich pragnień, które są w twojej głowie, ale ty ciągle zostawiasz je na później, na następny miesiąc rok. Określasz im daty typu: po maturze, po sesji, po przeprowadzce, po ślubie, jak urodzę dziecko, jak dziecko będzie starsze. Daty bez pokrycia. Nic się nie zmieni za rok, a ty będziesz żałować, że nie ruszyłaś z miejsca właśnie teraz.

Razem z Natalią (bomabycmrucznie.pl) wymyśliłyśmy instagramową zabawę, do której nadrzędnymi celami są: bycie tu i teraz (dostrzeganie, uwaga) oraz rejestracja zmian. Jakich zmian? Tych w twoim życiu.

O co chodzi?

AKCJA #3SŁOWA

Raz w tygodniu wrzuć na swój Instagram zdjęcie, które będzie obrazem trzech słów. Co to za słowa? Dowolne! Ale mają opisywać stan, w którym aktualnie się znajdujesz. To, co robisz. Jak się czujesz. Zastanów się nad swoim “tu i teraz” i w trzech słowach je streść. Jesteśmy przekonane, że jeśli pobawisz się z nami dłużej, z łatwością spostrzeżesz zmiany, jakie zaszły w twoim życiu na przestrzeni czasu lub… ich brak.

W każdym tygodniu masz 7 dni na wrzucenie zdjęcia. Ale co ja cię tu będę uczyć ile dni ma tydzień. Wierzymy, że to wystarczająco długo, by móc zauważyć zmiany i na tyle krótko, że nie zapomnisz o całej sprawie!

Fotografia powinna odwzorowywać słowa lub być ich uzupełnieniem. Pomyśl, jak cudowny album uważności zyskasz po jakimś czasie?

I teraz bardzo ważny element gry – pamiętaj, by zadbać o odpowiednie tagi.

Użyj hashtagu #3słowa i #3słowa_twójnicknainstagramie. Dzięki pierwszemu masz podgląd na działania innych (motywacja, integracja!), drugi sprawi, że będziesz mógł śledzić swoje poczynania. I albo pękać z dumy, albo myśleć: co ja robię ze swoim życiem. Wiesz, nam chodzi o szczerość, dlatego dobrze by było, gdybyś czując się podle nie pisał, że tryskasz optymizmem i jesteś dziś ninja produktywności.

Ale, ale… my też chcemy widzieć twoją fotkę, polajkować i wesprzeć komenatrzem, dlatego oznaczcie także nas @bomabycmrucznie i @wolniej. Dajcie nam tę frajdę!

Podobne wpisy