Menu
Social media

Co to jest IGTV? Nowa opcja na Instagramie

Jeszcze kilka lat temu, użytkownicy Snapchata (jego twórcy pewnie też) myśleli, że jest to aplikacja nie do przebicia – nikt wcześniej na taką skalę nie oferował znikających zdjęć, zabawnych filtrów i pokazywania życia „tu i teraz”. Konkurencja jednak nie śpi, a proponowane przez Instagram Stories możliwości, odciągają od poczciwego snapa rzesze młodych ludzi. Teraz, Instagram idzie o krok dalej i uruchamia nową opcję. Co to jest IGTV i komu ma służyć?

Co to jest IGTV?

Zacznijmy od podstaw. IGTV to nic innego jak platforma wideo, pozwalająca użytkownikom stworzyć własny kanał filmowy. Pionowe nagrania mogą trwać nawet godzinę. Podobnie jak na konkurencyjnym serwisie czy na samym Instagramie, istnieje możliwość obserwowania innych kanałów.

co to jest igtv

Jak korzystać z IGTV?

Jako że nowa opcja została udostępniona przez Instagram, można korzystać z niej bezpośrednio w apliakcji (na stronie głównej, tuż obok „skrzyneczki” w prawym górnym rogu znajduje się ikonka IGTV) lub poprzez instalację oddzielnej aplikacji (dostępnej na App Store i w Sklepie Play). Osobna aplikacja i tak wymaga logowania się przy użyciu instagramowego konta. To, którą opcję wybierzesz, zależy już tylko od tego, czy wolisz mieć wszystko w jednym miejscu, czy rozdrabniać się na dodatkowe apki. Co ciekawe, IGTV pozwala na udostępnianie filmów wyłącznie w orientacji pionowej! To pokazuje, jak bardzo stawia się teraz na urządzenia mobilne. Dla tych, którzy lubią sobie pogadać do kamerki to naprawdę idealne rozwiązanie – koniec z ograniczaniem się do 15-stu sekund na instastory czy do minuty w poście. Wystarczy, że w prosty sposób założysz swój kanał i możesz działać! Uwaga! U niektórych pojawia się ograniczenie co do czasu trwania filmiku i jest to maksymalnie 10 minut.

W skrócie o IGTV

Podsumowując część teoretyczną:

  • jest aplikacją Instagrama,
  • pozwala udostępniać filmiki trwajace nawet godzinę,
  • filmiki można wgrywać z galerii telefonu,
  • filmiki muszą być nagrane pionowo,
  • istnieje możliwość obserwowania kanałów innych użytkowników oraz udostępniania ich treści,
  • do zalogowania się w IGTV musisz użyć swojego konta na Instagramie,
  • materiały nie znikają po 24 godzinach.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących Instagrama, śmiało do mnie napisz: jedlinskaaleksandra@gmail.com

Czy Instagram chce nam zastąpić wszystkie kanały społecznościowe?

Przypomijmy sobie początki Instagrama. Głównym celem posiadania konta na tym medium było publikowanie kwadratowych zdjęć. Podkreślam – kwadratowych, pamiętasz te czasy? Kolejne lata przynosiły zmiany, w efekcie których Instagram przestał być miejscem na fotki obiadu i słodkich mordek piesków. Dziś, by utrzymać zaangażowanie odbiorców, nie wystarczy wrzucić zdjęcie. Dziś trzeba zadbać o dobry opis, odpowiednie hashtagi, a także korzystać z video. Instastory, transmisje na żywo, a teraz IGTV. Mogłoby się wydawać, że Instagram chce nam zastąpić wszystkie kanały społecznościowe. Kolejno mamy na insta namiastkę Snapchata, Periscope, YouTube’a… Co dalej? Myślę, że nasz kochany insta nie zastąpi wsztstkich społecznościówek, ale jeżeli ktoś miałby ochotę rozwinąć go na maksa, to ma niepowtarzalną szansę stworzyć swoje imperium, wykorzystując wszystkie możliwości.

A Ty, co myślisz o IGTV? 

 

co to jest igtv

@aleksandrajedlinska