Dlaczego rozmowa jest lepsza niż serial?

Środa, 21:30. Papież Franciszek uciekł już z okna po spotkaniu z młodymi, młodzi tłumnie opuszczali strefę przy Franciszkańskiej 3, a dziennikarze wreszcie mieli co komentować, bo wcześniej, w oczekiwaniu, opowiadali tylko o tym, jak długo wszyscy czekają i jak bardzo są podekscytowani.

Okej, więc papieża nie było, komentarze były, ale wciąż nudne. Inne kanały nie chciały z nami współpracować, bo wiesz, my z tych, którzy wolą siedzieć przed komputerem niż przez telewizorem i nie posiadamy nawet podstawowego pakietu telewizji kablowej (trochę ubolewam, ale tylko trochę, bo i tak odwykłam od oglądania czegoś w określonej godzinie i przerywanego zbyt długimi reklamami). Wiwat player, wiwat youtube!

I wtedy on zapytał:
– Może pociśniemy kolejny odcinek Gry o tron?
– Hmmm, a może po prostu porozmawiamy? – odpowiedziałam niegrzecznie pytaniem na pytanie.

Zdziwienie, przerażenie, strach w jego oczach i prawie bezgłośne “ale o czym?”.

Ja naprawdę wkręciłam się w zagmatwane historie, spiski i zbrodnie szlacheckich rodzin z Westeros, szczególnie Daenerys Targaryen. Z tym, że przemoc i erotyzm, którymi ociekają te sceny, nijak miały się w tym momencie do podniosłych chwil ŚDM. Poza tym to serial z najdłuższymi odcinkami na świecie i już na szybko zdążyłam przekalkulować, do której to potrwa i o której pójdę spać. Zdecydowanie za późno i zdecydowanie wolę pogadać, niż znowu tylko razem być i wpatrywać się w ekran.

No ale o czym?

No o czym?

O czym można jeszcze gadać po męczącym dniu?

Może jednak coś obejrzymy?

Nie, nie obejrzeliśmy. W tle, co prawda, nadal dziennikarze na dziesiątki sposobów interpretowali ośmiominutowe wystąpienie papieża, ale my niepostrzeżenie zaczęliśmy rozmawiać o przyszłości, o tym, gdzie chcielibyśmy być za 2-4-8 lat, co osiągnąć zawodowo, jakimi ludźmi/parą być.

Potem już było coraz lepiej. Omawialiśmy możliwości rozwoju bloga, biznesu online, samorealizacji kobiet. Szczerze mówiąc, już dawno nie udało nam się poruszyć tyle kwestii. Co prawda nieco abstrakcyjnych i odległych, ale i tak stwierdziłam, że serial to byłby najgłupszy wybór z możliwych na ten wieczór.

dlaczego rozmowa jest lepsza niż serial 3

Bilans zysków:

  • 12 pomysłów na blogowe wpisy,
  • pomysły na rozwój zawodowy i blogowy,
  • nowe plany na wspólną przyszłość,
  • nowe spostrzeżenia na mnóstwo tematów,
  • czas spędzony naprawdę razem.

Bilans strat:

  • jeden odcinek serialu w plecy.

Zasnęłam dużo później niż gdybym serial obejrzała, ale who cares, była moc i gdyby rozsądek nie radził się wyspać przed kolejnym dniem, to odpaliłabym komputer i działała.

dlaczego rozmowa jest lepsza niż serial

Dlaczego rozmowa jest lepsza niż serial i czy seriale to zło?

Zacznę od końca – nie ma nic złego w oglądaniu seriali. Uwielbiam je, ale czasem trzeba umieć wyczuć, co wybrać. Umieć zrezygnować na rzecz z pozoru mniej atrakcyjnej i bardziej angażującej rozmowy.

Bo rozmowa, i tu odnoszę się do części pierwszej pytania, jest lepsza niż serial. Ma tę przewagę, że może z niej wyniknąć coś ekstra. Przepływ pewnej energii. Nowe pomysły. Poczucie, że nie jest się odosobnionym ze swoimi rozterkami. Że potrafimy więcej, niż tylko wysypać puff corn do miski, usiąść przed laptopem i podjadając oglądać.

P.S. A co do serialu, jestem dopiero na początku trzeciego sezonu. Jeśli chcesz do mnie dołączyć, możesz kupić cztery sezony w okazyjnej cenie.

Podobne wpisy