Menu
Slow life

Dlaczego tak uwielbiam jesień? (konkurs)

Wszystko mi mówi, dosłownie wszystko, że nadeszła jesień. Wreszcie! Śmiało mogę nazwać ją moją ulubioną porą w kalendarzu. Lato co prawda tego roku było wyjątkowe, ale żeby nie wiem jak świetne było, to klimat jesieni jest nie do zastąpienia. Wstaję teraz dużo wcześniej niż w lecie, pozwalam sobie na poranne czytanie w łóżku z wiśniową herbatą tuż obok i niespieszne śniadania na ciepło chwilę po.

Dlaczego tak uwielbiam jesień?
Oto kilka powodów.

 

Sweather weather

Bo nareszcie temperatury są znośne i mogę wybierać ubrania takie, jakie lubię najbardziej. Nie oszukujmy się, latem raczej zastanawiamy się, co jeszcze możemy z siebie zrzucić, a nie kombinujemy z ubiorami. Przynajmniej ja tego nie robię. Teraz to co innego – swetry, sukienki z grubszymi rajstopami, pluszowe skarpetki, szale i płaszcze, to wszystko jest urocze, wygodne i wygrywa u mnie z letnimi kombinezonikami i zwiewnymi kiecuszkami 10:1.

Do tego muzyka jak ta poniżej smakuje przewybornie, częstuj się. I rozpłyń na chwilę. A potem wróć do dalszego czytania.

 


Cynamon w ruch!

To czas, w którym powracam do kuchni i więcej piekę. Szarlotki z dużą ilością cynamonu, marchewkowe babeczki, śliwkowe tarty pod aromatyczną kruszonką, pieczone plasterki jabłek. I dom, który dzięki temu znowu pachnie domem.

 

Więcej kultury

Długie wieczory absolutnie sprzyjają zatopieniu się w lekturze. W planach mam przeczytanie Hobbita i trzech tomów Władcy Pierścieni (wszystko pierwszy raz), obejrzenie ich ekranizacji (też po raz pierwszy). Mam ochotę wrócić także do Harry’ego Pottera i przeczytać kilka książek dla dzieci i młodzieży (inspiracje z praktyk). Wybiorę się do teatru, przesłucham kilka interesujących mnie płyt i znajdę czas na zobaczenie kilku filmów z listy „Do obejrzenia”. Swoją drogą, prowadzisz jakieś listy książek/filmów do przeczytania/obejrzenia? Ja w nich tonę.

 

Wieczory bezkarnie czekoladowe

Mmm, połączenie ulubionego serialu (to najlepiej we dwoje) lub książki (to w pojedynkę) z kubkiem gorącej czekolady w dłoni wydaje się być kombinacją idealną.

mtj

Nie kupuję czekolady w proszku, najlepiej smakuje mi zrobiona ze zwykłej tabliczki. Półtorej szklanki mleka wraz z kilkoma kostkami mlecznej czekolady podgrzewam w rondelku do momentu jej rozpuszczenia. Podaję z bitą śmietaną posypaną czymś słodkim lub z piankami.

mtj 2

mtj 3

mth 3

mtj 4

Te przyjemności tej jesieni staną się jeszcze bardziej urocze dzięki More than jar – sklepowi, który urzekał mnie swoimi produktami już od kilku miesięcy. Oto idealny przykład, jak prosty przedmiot, służący wcześniej tylko do przechowywania przetworów, można przemienić w praktyczne naczynie do użytku codziennego.

logo

Kolorowe szkło, rączki, wycinane nakrętki, różniaste rozmiary i możliwości wykorzystania, wszystko to dla mnie, kobiety, która rzeczy ładne wielbi, jakaś bajka.

słoik konkurs

Wybrałam model, który najbardziej mi się podoba i dzięki uprzejmości More than jar możesz go wygrać.

Wystarczy, że:
1. Polubisz Wolniej i More than jar na Facebooku.
2. Napiszesz w komentarzu, że chcesz słoiczek. Będzie miło jak dopiszesz do czego przyda ci się to cudeńko.

Konkurs startuje dzisiaj, tj. 24.09 i potrwa do 3o.09, godz. 11:00. Zwycięzcę wyłonię poprzez ręczne losowanie, wynik ogłoszę na Facebooku.

słoiczek

nakrętki

nakrętki 2

A ja tej jesieni…

rzeczy przyjemne

W końcu czekałam na nią cały rok.

A ty za co lubisz jesień? Napisz mi, wiem, że lubisz.

[separator type=”thick”]

Podobał ci się ten wpis? Pokaż go światu. Dzięki poniższym przyciskom zajmie ci to tylko chwilę.

a. CW38_NewSeason_300x250_female