Menu
Moda

Inspirujące blogi modowe – 5 moich typów

Jeśli prowadzisz blog, to pewnie go znam. Jestem jedną z tych osób, które od blogosfery są uzależnione. Do grona tych najulubieńszych należą zdecydowanie blogi lifestylowe i… parentingowe (tak, tak), ale jak każda kobieta lubię czasem dać się zainspirować w innych dziedzinach niż literatura czy ciekawy sposób myślenia. Zaglądam również na blogi modowe i właśnie o nich dzisiaj trochę napiszę.

 

Inspirujące blogi modowe – moje typy

 

Make Life Easier

Z pewnością to pierwszy blog o tematyce modowej, który zaczęłam regularnie czytać. Poleciła mi go koleżanka z klasy na pewnej lekcji informatyki i przepadłam. A potem przepadałam co tydzień o tej samej porze i czasem po godzinach w domu. Podobał mi się styl życia, jaki Kasia prezentowała i proste stylizacje, proste, ale z nutką elegancji – bardzo mi odpowiadały. Pamięta ktoś w ogóle pierwszy layout bloga Make Life Easier? To nagłówkowe zdjęcie, na którym autorka w brzoskwiniowym sweterku i idealnie ułożonym koczku siedzi przy białym stole i popija herbatkę? To było piękne 😉 Plus oczywiście wpisy urodowe, w których pojawiały się produkty na każdą kieszeń. Do dziś pamiętam zdjęcie brzucha Kasi, na którym kremem była namazana uśmiechnięta emotikona. Dodam, że był to krem Nivea lub Bambino, więc absolutnie wszystkim dostępny i zachęcający do dbania o siebie. To jest właśnie ważne w tym blogu – mimo ogromnego sukcesu, nadal na blogu znajdziemy stylizacje z ubraniami z sieciówek i drogeryjne kosmetyki, wszystko tuż obok marek luksusowych. Każdy może wyciągnąć coś dla siebie.

Phama

Jest nietypowy blog modowy, bo stylizacji (nazywanych dress codem) jest tam najmniej i też nie po nie tam zaglądam. Głównym tematem bloga Phama jest fashion PR, a hasło „blogerka modowa” znaczy więcej niż osoba, która doradza jak się ubrać. Obok artykułów o PR-rze są tam tematy związane z prawem w modzie i po prostu szeroko pojętym biznesem w tym świecie. Dodam, że świecie mi obcym, więc fajnie, jak dowiaduję się czegoś ciekawego o funkcjonowaniu marek luksusowych, bo właśnie wokół takich Klaudia skupia uwagę. Jednak najbardziej Phamę lubię za wywiady z ciekawymi osobami, głównie projektantkami. Koniecznie sprawdźcie ten z Kamilą, założycielką marki Ila.Mak, która własnoręcznie wykonuje skórzaną biżuterię inspirowaną fetyszem i BDSM.

Klaudia zgodziła się udzielić mi wywiadu, publikacja 7 sierpnia! Już dziś zapraszam. Będziemy rozmawiać o sukcesie, blogowaniu i oczywiście PR-rze mody.

Cajmel i Jestem Kasia

Dwie różne blogerki, ale dla mnie o bardzo, bardzo podobnym stylu ubierania się, jak i stylu w jakim utrzymane są ich fotografie, zarówno na blogach, jak i profilach instagramowych. Czasem nie mogę oderwać wzroku od tych kadrów! Gdybym miała określić w trzech słowach, co mnie do nich przyciąga, byłyby to: kobiecość (naturalna i nieprzerysowana), klasa oraz vintage. To zdecydowanie jest styl, w którym sama chciałabym tworzyć.

Macadamian Girl

Dobrze czytacie! W moim zestawieniu znalazła się także Tamara, najbardziej kolorowy ptak polskiej blogosfery, już nie tylko modowej. Styl zupełnie nie mój, ale w przeróżnych zestawieniach, np. kosmetycznych albo poszczególnych elementów garderoby znajduję rzeczy dla siebie i już niejednokrotnie kupiłam coś podpatrzonego właśnie u MG. Ranking maseczek czy wybór najmodniejszych body z sieciówek są naprawdę przydatne.

________________________________

Pewnie dziwi was, że wśród polecanych przeze mnie blogów modowych nie ma żadnego poświęconego slow fashion. Cóż, nie znalazłam jeszcze tego, który urzekłby mnie totalnie 😉

Jakie blogi modowe was inspirują?