Menu
Social media

Jak dodać link na instastory? Musisz spełnić jeden warunek

jak dodać link na instastory

Jak dodać link na instastory? Oto jest pytanie! Pytanie, które często dostaję na Instagramie, a odpowiedź na nie jest zaskakująco prosta, choć niestety nie ucieszy wszystkich.

jak dodać link na instastory

Zatem jak dodać link na instastory?

Jest jeden ważny argument, który musisz spełnić, żeby dodać link na instastory. Opcja pojawia się u użytkowników posiadających co najmniej 10 000 obserwatorów.

Z tego co pamiętam, kiedy opcja linku w instastory się pojawiła, miałam już więcej followersów niż te wymagane dziesięć tysięcy, więc od razu mogłam z niej korzystać. Dziwiły mnie pytania spływające do skrzyneczki, które sprowadzały się do krótkich słów: jak to zrobiłaś?

Co odpowiadałam? Każdemu wysyłałam screen przycisku, którego trzeba użyć, żeby wrzucić link. O ja naiwna! Nie rozumiałam, jak można nie ogarniać tak prostego mechanizmu. Dopiero gdy te osoby zaczęły mi odpisywać, że one takie przycisku nie posiadają, zaczęłam szukać informacji, dlaczego tak się dzieje. Początkowo krążyła teoria, że link mogą dodawać tylko konta zweryfikowane,  a więc bardzo wąskie grono użytkwników. Szybko okazało się, że na szczęście nie tylko.

Okej, mam 10 000 fanów, co dalej?

Dalej sprawa jest prosta. Robisz lub wgrywasz zdjęcie/filmik na instastory. Klikasz na ikonkę łańcucha (tuż po lewej stronie od ikonki naklejek). Ddoajesz adres URL, klikasz „gotowe” i GOTOWE! Twoje instastory właśnie zyskało opcję przenoszenia w inne miejsce w sieci.

Zaobserwowałam taką zależność, że jeśli wspominam o tym, że w danym story jest link (słownie lub poprzez dodatkową naklejkę), więcej osób w niego klika. Dlatego w miarę możliwości, polecam robić podobnie. W przeciwnym razie, przy szybkim przeklikiwaniu się przez instastory (a umówmy się, ludzie przeklikują się w tempie ekspresowym, co widzę też po swoim zachowaniu), mogą przeoczyć ten dodatek, który masz do zaoferowania.

Po co linkować instastory?

Każdy bloger wie, jak bardzo ważny jest ruch z mediów społecznościowych. Od kiedy Facebook drastycznie uciął zasięgi, musimy posiłkować się innymi metodami. Link dodany na instastory może generować naprawdę fajne zasięgi! Nie bójmy się z tego korzystać. Informowanie przez story o nowych treściach na blogu to nic złego i znacznie lepiej działa niż sucha wzmianka w poście (a jak wiemy, w postach nadal nie możemy wrzucać aktywnych linków).

Podsumowując, linki na instastory warto dodawać, by kierować ruch na swój blog, ale też polecać teksty innych, dzielić się odkryciami, czy też wspomagać wszelkie zbiórki pieniędzy.

 

A u Ciebie ta opcja już działa? 


Ten wpis postał w ramach budowania BAZY WIEDZY O INSTAGRAMIE. Więcej tekstów z tej serii znajdziesz TUTAJ.