Menu
Slow life

Jak poczuć się lepiej? Poznaj 12 moich sposobów

Każdy z nas ma swoje sposoby na poprawę nastroju. Nad własnymi zastanawiałam się w miniony weekend. I jak już wiem, co zawsze sprawdza się u mnie, to nie mogę nie podzielić się tym tutaj. Uprzedzam, że nie są to odkrywcze czynności. Jedne działają natychmiastowo, inne wymagają czasu, przyjrzyj się im.

Jak poczuć się lepiej?

 1. Wyjdź z domu.

Może to być spacer z kimś bliskim, z psem lub przejażdżka rowerem.

2. Ubierz się tak, jak lubisz najbardziej.

Nie czekaj na wyjątkową okazję, żeby włożyć na siebie coś ekstra w czym czujesz się naprawdę świetnie i pewniej. Ja mam tak z koszulami i sukienkami. 😉 Zrób ładny makijaż, nawet gdy nigdzie się nie wybierasz. Zrób to dla siebie, a jak nie masz pomysłu skorzystaj z ogólnodostępnych tutoriali, np. u katOsu lub Zmalownej.

3. Pozbądź się rzeczy, których nie potrzebujesz.

Te które już nie nadają się do użytku wyrzuć, dobre oddaj innym. Tobie do niczego się nie przydadzą, a komuś mogą sprawić radość. Przekonałam się  o tym kilka dni temu.

4. Przestań myśleć negatywnie. 

Pozytywne myśli przyciągają do ciebie pozytywne wydarzenia i podobnych ludzi. Pozwól sobie też na odrobinę zdrowego egoizmu i zamiast wkręcać sobie, że coś jest złe, czegoś nie masz, na coś nie zasługujesz, doceń to co już jest i to jaka jesteś. Dbaj o swoje dobro, ale w granicach rozsądku. Nie myśl tylko osobie, z pozytywnym nastawieniem pomagaj innym i bądź dla nich.

5. Nie porównuj się!

Jesteś wyjątkowa. Jeśli ty nie będziesz miała tej świadomości, to kto to zauważy albo doceni? 🙂

6. Idź do łóżka wcześniej niż zwykle.

Poczytaj, posłuchaj relaksującej muzyki. Dzięki temu następnego dnia wstaniesz z podwójną dawką sił. 🙂

7. Zwróć uwagę na to co jesz.

Stawiaj na naturalne jedzenie. Warzywa, owoce, pełnowartościowe pieczywo.

8. Nie zapominaj o piciu dużej ilości wody mineralnej.

Herbatę czarną zastąp zieloną. Przyspiesza ona metabolizm i usuwa zbędne produkty przemiany materii. Ponadto jest bogata w witaminy B, C i E. wypita po pierwszym parzeniu, dzięki zawartości dużej ilości teiny, pobudza, zaś napar z drugiego parzenia działa uspokajająco.

9. Przytul kogoś.

Czerp z tej chwili energię. 🙂

10. Staraj się utrzymywać porządek w swojej przestrzeni.

To co nas otacza wpływa na nasze samopoczucie, otoczenie odzwierciedla stan duszy, dlatego zawsze staram się o czystość. Szczególnie w tzw. bazie dowodzenia, czyli na biurku i wokół niego, ale też wszędzie tam, gdzie akurat mam coś do zrobienia. To pomaga.

11. Weź długą kąpiel.

Urozmaić ją. Może czymś z aromatelli? Poza tym może książka lub lampka wina? 😉

12. Spędź czas z maluchem.

Towarzystwo dziecka pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy i po prostu się zapomnieć, kiedy ono wciągnie cię w swój świat.

tumblr_ng8qpltWRS1qc91i1o1_1280

A co u ciebie działa niezawodnie?