Menu
Social media

Jak usunąć konto na Instagramie?

jak usunąć konto na instagramie

Pytanie o to, jak usunąć konto na Instagramie sprowadza nowe osoby na mój blog, mimo że nigdy o tym nie pisałam. Skłoniło mnie to do stworzenia takiego wpisu, być może komuś się przyda, a przy okazji będzie dobrym dopełnieniem mojej bazy wiedzy o insta.

W końcu nie każdy chce prowadzić konto na Instagramie, a założył je tylko po to, by sprawdzić jak ta aplikacja działa, czy wygląda.


jak usunąć konto na instagramie

Jak usunąć konto na Instagramie?

Istnieją dwie opcje usunięcia konta na insta: trwałe lub tymczasowe.

Trwałe usunięcie konta na Instagramie

Trwałe usunięcie profilu skutkuje usunięciem całej twojej aktywności, czyli wszystkich opublikowanych zdjęć i filmów, komentarzy, polubień i znajomych. Nie będziesz mieć również możliwości ponownego użycia tej samej nazwy. Instagram nie będzie w stanie aktywować konta, jeśli zmienisz zdanie.

  1. Aby usunąć konto na Instagramie, musisz zalogować się na specjalnie przeznaczonej do tego stronie (klik).
  2. Następnie konieczne jest podanie powodu swojego odejścia z portalu.
  3. Zostaniesz poproszony o ponowne podanie hasła, zatwierdzasz i już! Twoje konto zostało usuniete.

Tymczasowe usunięce konta na Instagramie

Załóżmy, że chcesz sobie zrobić przerwę, zniknąc na chwilę z mediów społecznościwowych. W tej sytuacji możesz skorzystać z opcji tymczasowego zamknięcia konta. Twoje dane nie zostaną skasowane, będziesz mógł w przyszłości zalogować się na dezaktywowany profil.

  1. Zaloguj się na swoje konto, koniecznie przez przeglądarkę.
  2. Wybierz przycisk „Edytuj profil”, następnie, na dole strony, kliknij w „Tymczasowe wyłączenie konta”.
  3. Tym razem także będziesz proszony o podanie powodu usuwania konta oraz hasło.

Przyznam, że nigdy nie korzystałam z żadnej z tych opcji, ale gdybym miała wybrać, to wolałabym usunięcie tymczasowe. Nigdy nie wiadomo, czy nie zmienimy zdania i nie zatęsknimy za swoją społecznością, a później trudno odbudować ją od początku, gdybyśmy chcieli wrócić.

Opcja całkowitego usunięcia konta jest natomiast przydatna, kiedy mamy puste, od lat nieaktywne konta, które kiedyś służyły jako miejsce do sprzedaży rzeczy, czy też do gromadzenia zdjęć konkursowych (zauważyłam popularność takich profili wśród młodych osób).

Wierzę, że rozwiałam wszelkie twoje wątpliwości i że zapamiętasz, jak usunąć konto na Instagramie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wbrew pozorom, nie jest to banalna czynność.