Menu
Social media

Jak zapisać zdjęcie z Instagrama?

Widzisz piękne zdjęcie i czujesz, że chcesz je mieć na telefonie? A może wpadł ci w oko jakiś cytat, warty zapamiętania? W takich sytuacjach zastanawiasz się pewnie, jak zapisać zdjęcie z Instagrama. Niby prosta sprawa, ale czy wiesz, jak to zrobić, skoro aplikacja nie umożliwia bezpośrednio tej funkcji? Jak napisałam we wcześniejszym zdaniu, że Instagram nie daje nam możliwości zapisania zdjęcia „od ręki”, to łatwo się domyślić, że będziemy kombinować z zewnętrznymi aplikacjami.

Jak zapisać zdjęcie z Instagrama na telefon?

Zanim znalazłam sprytniejszy sposób, o którym napiszę za chwilę, korzystałam ze spontanicznie pobieranych aplikacji. Wpisywałam w wyszukiwarkę Sklepu Play lub App Store hasło „insta save” i wybierałam pierwszą czy drugą propozycję. Miewały limity pobrań, ale nie przeszkadzało mi to, bo i tak potrzebowałam maksymalnie czterech fotek. Jeśli chodzi o nazwy aplikacji do zapisywania zdjęć z Instagrama, to są to między innymi QuickSave (Android), IGSave – Save Your IG Videos (iOS). Są też aplikacje płatne, np. InstaSaver (13,99 zł, iOS).

Na szczęście szybko zorientowałam się, że mogę robić to inaczej. Przecież wystarczy zrobić zrzut ekranu, odpowiednio go przyciąć i gotowe! Zdjęcie zostaje zapisane w galerii. A raczej – zrzucone do galerii. 😉

Jak zapisać zdjęcie z Instagrama na komputer?

Osobiście nie lubię przeglądać Instagrama na komputerze – nie podoba mi się jakość, rozmieszczenie zdjęć, pewnie to kwestia przyzwyczajenia do oglądania ich na mikroskopijnym, w porównaniu do komputera, telefonowym ekranie.

Jeśli chodzi o zapisywanie fotki z komputera, najczęściej korzystam z nieco skomplikowanej, ale fajnej opcji. Już tłumaczę o co chodzi.

Wybierz zdjęcie i otwórz je w nowej karcie, a następnie kliknij „wyświetl źródło strony„.

https://wolniej.com.pl/wp-content/uploads/2018/07/przedłużanie-rzęs.jpg

Po wyświetleniu źródła strony, znajdź interesujący cię element, czyli zdjęcie, wpisując w wyszukiwarkę (ctrl + F) skrót „jpg”.

jak-zapisać-zdjęcie-z-instagrama-na-komputer

Następnie skopiuj cały link z końcówką „jpg”.

jak-zapisać-zdjęcie-z-instagrama-na-komp

Po otworzeniu go w nowej karcie –  zobaczysz zdjęcie gotowe do pobrania na komputer. 🙂

jak-zapisać-zdjęcie-z-insta

Mam nadzieję, że pomogłam! 🙂


Ten wpis postał w ramach budowania BAZY WIEDZY O INSTAGRAMIE. Więcej tekstów z tej serii znajdziesz TUTAJ.


Nie zapomnij zaobserwować mnie na Instagramie 🙂