Menu
Wywiady

Kobieta aktywna, czyli jaka? Przepytuję blogerki

Organizer każdego dnia po brzegi wypełniony zadaniami, zabieganie, głowa zajęta obmyślaniem planów działania. Teoretycznie urwanie głowy i brak czasu dla siebie, ale znacie to zjawisko? Im więcej do zrobienia, tym łatwiej to idzie. Z uśmiechem na twarzy, oczywiście.

Wpadłam kiedyś na zdanie, którego sens brzmiał: kobieta aktywna to kobieta szczęśliwa. Po spojrzeniu przez pryzmat tych słów na swoje życie, doszłam do wniosku, że tak, tak właśnie jest. Jestem szczęśliwa, kiedy działam. Aktywność rozumiałam jako ciągły rozwój, zapełnianie czasu przeróżnymi czynnościami, których wykonywanie, jak i efekt dają satysfakcję. A jak wiadomo satysfakcję można utożsamić ze szczęściem. Jednak bardzo ciekawiło mnie zdanie innych na ten temat. Na pomysł, by spytać o to inne blogerki, wpadłam podczas prozaicznej czynności jaką jest sprzątanie. Rzuciłam odkurzacz na środku dywanu i pobiegłam rozesłać maile z pytaniami. Jako że blogerki to najfajniejsze dziewczyny na świecie, szybko dostałam odpowiedzi. Wszystkie opisały kobietę aktywną pozytywnie, zresztą… poczytajcie, co mi zdradziły!

– Alina –

 Alina-Moskwa
Kobieta aktywna to taka, która nie czeka aż jej cele osiągną się same, tylko realizuje je krok po kroku. Aktywność, która mnie uszczęśliwia to jazda na rowerze, ale taka spokojna, czysto rekreacyjna, bez szaleństw.

– Ania –

 o-mnie
Kobieta aktywna, to kobieta z pasją, która chce się rozwijać i poszukuje swojej drogi w życiu próbując różnych rzeczy. Aktywność, która mnie uszczęśliwia to właśnie realizacja moich dwóch największych pasji: DIY (zrób to sam) i pisania bloga. Tworzenie zawsze było obecne w moim życiu i handmade daje mi ogromne możliwości kreatywnego rozwoju. Każda rzecz stworzona samodzielnie cieszy podwójnie. Ale to blog w ostatnim czasie stal się tą pasją, na którą poświęcam najwięcej czasu. Samo przygotowanie postów powoduje, że odpoczywam, a pozytywny odbiór i kontakt z czytelnikami sprawia, że uśmiech nie schodzi z mojej twarzy.

– Olga –

 IMG_4890-2
Przede wszystkim nie pozwala sobie na stagnację, pod żadnym względem: fizycznym, intelektualnym, psychicznym, duchowym. Dąży do tego, żeby zawsze robić coś, co ją rozwija, co ją pod jakimś względem zajmie. Potrafi być wielozadaniowa. Ma kalendarz pełen planów i głowę pełną pomysłów. I zawsze nosi przy sobie książkę, robótkę albo fiszki do nauki języków.

– Natalia –

Kobieta aktywna to kobieta przede wszystkim szczęśliwa, która nie ma czasu na nudę. Takie wiesz: działaj! Rób coś! Nie mogę usiedzieć w miejscu! To cudowne uczucie i kiedy tylko go doświadczam to naprawdę czuję się… dobrze. Jestem totalnie sobą, kiedy szykuję nowe projekty – ta energia, moc i jeszcze-nie-zmęczenie-materiału, wcielam pomysły w życie i zastanawiam się co by tu nabroić… Czasem biorę się za rzeczy zupełnie z kosmosu, a one, nie wiedzieć czemu, nagle się materializują i co więcej, mają się naprawdę nieźle. Lubię być aktywna.

– Magda –

 av
Według mnie kobieta aktywna to taka, której nie dotyczy ślepe przestrzeganie najnowszych trendów w dietach, a która potrafi czerpać prawdziwą przyjemność ze sportu i potrafi pogodzić go z codziennymi obowiązkami – co w tych czasach wcale nie jest łatwym zadaniem! Sama jestem biegaczką-amatorką i nie znam żadnej innej dyscypliny sportu, która łączyłaby w sobie jednocześnie moc treningu i relaks. Niezależnie od dnia tygodnia, czy pogody – zakładam słuchawki na swoje wieczorne treningi i całkowicie wyłączam się od świata. Ale uwaga – to uzależnia!

– Ewa –

 IMG_497286447427135
Kiedyś pewnie powiedziałabym, że kobieta aktywna to ta, która ma odwagę realizować się zawodowo. Dziś uważam, że to tylko wierzchołek góry lodowej, a ideałem kobiety aktywnej jest ta, która – oprócz dbania o rozwój umysłowy – pamięta też o rozwoju fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Dla mnie to ktoś, kto podchodzi do swojego życia świadomie i przede wszystkim całościowo. Jedną z aktywności, które mnie najbardziej uszczęśliwiają, jest uczenie się nowych rzeczy. Bez względu na to, czy chodzi o zdobywanie wiedzy książkowej, kompetencje miękkie, języki obce, jakiś nowy sport czy… robienie na drutach.

– Ania –

 DSC_1224
Gdy myślę kobieta aktywna widzę kobietę spełnioną, zawodowo i nie tylko. To kobieta, która nie boi się wyzwań, stawia czoło nawet najtrudniejszym zadaniom, ale jest jednocześnie kochającą żoną i matką, która nie boi zaszyć się w kuchni. To kobieta, która realizuje swoje pasje i jest dobra w tym co robi. Jest aktywna czyli bierze życie w swoje ręce i nie pozwala, by przypadek decydował o jakości jej życia. Jest wiele aktywności, które mnie uszczęśliwiają. Począwszy od mniejszego lub większego sukcesu, który przynosi satysfakcję, a kończąc po prostu na dobrej książce czy filmie.

– Agnieszka –

 cf92da55754dd261a03767377268516f

Kim jest kobieta aktywna? Moim zdaniem to osoba, która zna siebie i wie czego chce, dzięki swojej ciężkiej pracy i dopracowanym planom na przyszłość umie dojść na szczyt. Jeśli miałabym wskazać aktywności, które sprawiają mi największą przyjemność to wybrałabym naukę języków oraz pisanie bloga. Pisanie bloga w pewien sposób porządkuje moje życie i motywuje mnie do ciągłego rozwoju, natomiast nauka języków, mimo iż wymaga ode mnie niemałego wysiłku, sprawia mi ogromną frajdę i pozwala poszerzać horyzonty. Dzięki temu czuję, że nie stoję w miejscu i właśnie dzięki temu czuję się kobietą aktywną.

– Marta –

 DSC_3310
Kobieta aktywna to pewna siebie istota, dążąca do realizacji wyznaczonych celów, uśmiechnięta i nie narzekająca, gdy coś nie wyjdzie za pierwszym razem. Wie czego chce, nie traci czasu na nic nieznaczące sprawy i często przedkłada dobro innych nad własne potrzeby.
Nie wiem, jak działa to u Was, ale ja po przeczytaniu wypowiedzi dziewczyn jestem wręcz podekscytowana, myślę już tylko o tym, by wyłączyć komputer i… coś robić. I o to chodzi. Chciałabym, abyśmy się wzajemnie motywowały. 🙂