Menu
Strefa przedszkola

Kursy online dla rodziców, czyli jak wiedzieć więcej bez wychodzenia z domu

kursy online dla rodziców

Z reguły rodzice chętnie poszerzają swoją wiedzę dotyczącą prawidłowego rozwoju i wychowania dzieci. Nie zmieniają kanału w TV, gdy w śniadaniówce ekspert wypowiada się o odpowiedniej diecie dla trzylatka i pewnie z dziesiątek magazynów dostęnych w kiosku, wybiorą ten, w którym znajdą artykuł z trzynastoma sposobami na zachęcenie niejadka do jedzenia. A co z tymi, którzy chcą wiedzieć jeszcze więcej? Czy jedynym rozwiązaniem jest czytanie odpowiednich książek? Na szczęście nie! Są jeszcze kursy online dla rodziców.

Kursy online dla rodziców – moje propozycje

XXI wiek serwuje nam wiele nowych rozwiązań i jednym z nich są właśnie kursy online. Co prawda, zazwyczaj trzeba wydać na nie nieco więcej pieniędzy niż na czasopismo czy jakiś poradnik, ale na pewno warto. Tylko na który kurs się zdecydować, gdy jesteśmy zalewani propozycjami twórców internetowych? W dzisiejszym wpisie podrzucam kilka ciekawych szkoleń.

1. Programowanie żywieniowe dzieci i niemowląt

Kurs skierowany do osób, które chcą zmienić złe nawyki żywieniowe u dzieci. Sprawdzi się też u tych rodziców, którzy nie do końca wiedzą, od czego zacząć proces rozszerzania diety malucha. Uczestnicy tego szkolenia dowiedzą się, jakie pokarmy są dla dzieci bezpieczne, a jakich lepiej unikać. Poznają fakty i mity dotyczące wielu produktów używanych codziennie, np. mleka, miodu. Jestem przekonana, że kilku lekcjach z doktor Anią niektóre produkty podczas zakupów zaczniecie omijać szerokim łukiem.

Przejdź do kursu

2. Mama ma czas

Przyznam, że jestem wielką fanką wszystkich produktów online stworzonych przez Olę Budzyńską. Ola, znana jako Pani Swojego Czasu, na co dzień uczy kobiety jak mają zarządzać sobą w czasie. Jak to dobrze, że wpadła na pomysł stworzenia programu dodatkowo dedykowanego wszystkim mamom! W końcu – to właśnie czasu brakuje im najczęściej. Mama ma czas to doskonały przewodnik po organizacji czasu dla kobiet-mam. Pomoże uporządkować życie rodzinne, odkryć (lub po prostu poukładać) priorytety i umieć w tym wszystkim wygospodarować chwilę dla siebie – jakże ważną chwilę, kiedy większość czasu poświęca się pociechom. Kurs dostępny jest również w wersji PREMIUM.

Przejdź do kursu

kursy online dla rodziców

3. Słowo ma znaczenie

Jak porozumieć się z dzieckiem? Kursy online dla rodziców są w stanie odpowiedzieć na to pytanie! Na przykład ten, składający się z dwunastu lekcji bazujących na modelu Porozumienia bez Przemocy (pierwotnie opisanym przez psychologa Marshalla Rosenberga). Co można wynieść z tego kursu dla siebie? Przede wszystkim nauczyć się rozpoznawać potrzeby dziecka. Mówić (i słuchać) tak, żeby maluch chciał z nami rozmawiać. Dowiedzieć się, jak dziecięcie nie zamienić w tak.

Przejdź do kursu

Mam nadzieję, że powyższe zestawienie okaże się dla was przydatne. Kursy online dla rodziców to świetne rozwiązanie dla osób zapracowanych, które chciałyby się rozwijać, ale nie mogą pozwolić sobie na szkolenia i warsztaty stacjonarne. Przecież w końcu wiedzy nigdy za wiele, co nie? A internetowa droga komunikacji wcale nie jest taka zła!