Menu
Slow life

Lista rzeczy, które warto zrobić, nim minie ten rok

Mogłoby się wydawać, że poruszam ten temat za wcześnie. Ale czy dwa miesiące to naprawdę dużo? Gdyby odjąć od nich wszystkie święta i weekendy… minie nim się obejrzymy! A lista, którą przygotowałam, jest dość długa.

zrób to

 1. Zakończ ciągnące się za tobą projekty/zobowiązania.
  Nie ma nic bardziej frustrującego i odbierającego radość chwili obecnej niż wchodzenie w nowy etap z niedokończonymi sprawami. Dlatego jeśli masz coś, z czym dawno powinieneś się uporać, zrób to najpóźniej z grudniu. Chyba chcesz mieć spokojne święta i swobodnie świętować nadejście Nowego Roku? Ja o tym marzę, dlatego mocno muszę spiąć się już w listopadzie, napisać ważne prace zaliczeniowe, doprowadzić licencjat do momentu, w którym powinien już być i wiele innych rzeczy.
 2. Zrób dokładne porządki w mieszkaniu.
  Albo w pokoju, jak jesteś studentem wynajmującym tylko skrawek mieszkania. Zajrzyj do zakamarków, o których zapomniałeś, czy nawet nie miałeś pojęcia.
 3. Opróżnij skrzynki pocztowe.
  Inbox zero jest super. Zapewniam. Wiesz, jak to zrobić? Przy okazji możesz zerknąć na mój wpis o tym, jak nie zwariować online.
 4. Stwórz listę krótkoterminowych celów na 2016 rok.
  Niech dotyczą tylko pierwszego kwartału, będą wykonalne i niech nie będzie ich więcej niż pięć. Jakieś pomysły już kiełkują?
 5. Wpłać choćby drobną sumę na Szlachetną Paczkę.
  To proste, to ważne.
 6. Wymień rzeczy, które są zniszczone, ale uważasz, że wciąż nadają się do użycia.
  Przejrzyj ręczniki, t-shirty, piżamy, przybory do makijażu i czesania. Te, które odstraszają wyglądem po prostu wymień na nowe. Dla siebie.
 7. Wyrzuć niepotrzebne rzeczy.
  Na przykład zeschnięte lakiery do paznokci, przeterminowane przyprawy i zużyty tusz do rzęs, który trzymasz tylko dlatego, że miał ładne opakowanie.
 8. Zacznij ćwiczyć regularnie.
  Hej, po co czekać z tym do Nowego Roku, skoro wtedy możesz być już po dwóch miesiącach treningów z wyrobionym nawykiem regularnego ćwiczenia?
 9. Idź do kina albo teatru.
  Albo tu i tu. Ja na pewno wybiorę się na Listy do M. 2 i do łódzkiego Teatru Nowego na sztukę Złodziej.
 10. Napraw zepsute sprzęty/rzeczy.
  Na pewno masz takie, które czekają na twoją uwagę. U mnie w kolejce drukarka, kilka rzeczy do sklejenia, paru brakuje świeżych baterii.
 11. Zapanuj nad finansami.
  Dobrze mieć świadomość ile ma się pieniędzy, na co wydaje najczęściej i najwięcej. Do tego używam Kontomierza.

Dodasz coś od siebie?