Menu
Przepisy

Pomysł na śniadanie – lekkie i idealne na lato

pomysł na śniadanie

Nie będę dzisiaj powtarzała wszystkich banałów, o których wiesz. Tych, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i że nie wolno ci wychodzisz z domu, zanim je zjesz! Przecież i tak zrobisz, jak zechcesz 😉 Dlaczego więc pomysł na śniadanie dostał osobny wpis?

Latem mogłabym żywić się owocami i koktajlami (również z owoców, czasem z dodatkiem warzyw), jeść  lekkie zupy krem, no i zrezygnować ze śniadań. W końcu komu podczas tych upałów chce się jeść ciepłą jajecznicę albo tradycyjną owsiankę? Co innego taką na zimno, o której kiedyś już pisałam – nocna owsianka.

Dzisiaj mam kolejny pomysł na śniadanie, które smakuje jak pyszny deser i jestem pewna, że na takie zawsze będziesz mieć ochotę. I wszystkie składniki bez wychodzenia z domu. Tak sobie myślę, że moje najlepsze przepisy powstały z lenistwa! Zamiast wsiąść na rower i pojechać na porządne zakupy, wolałam pomyszkować w szafkach. Jak łatwo się domyślić, zawsze znalazło się coś, z czego można było wyczarować obiad czy kolację. Nie inaczej było dzisiaj rano, kiedy miałam ochotę na coś smacznego i lekkiego, a zabrakło nawet płatków owsianych! Trzeba było kombinować 😉

Pomysł na śniadanie – jogurt, owoce i herbatniki

Moje idealne letnie śniadanie powstało szybko, z tego, co miałam pod ręką. Resztka jogurtu naturalnego z poprzedniego dnia? Owoce, których w lipcu pod dostatkiem? Wystarczą!

Do przygotowania lekkiego śniadania na lato potrzebujesz:

  • 3 łyżki jogurtu naturalnego lub greckiego,
  • 5 pokruszonych herbatników lub innych ciasteczek, które akurat masz w domu,
  • banana,
  • garści borówek,
  • opcjonalnie: łyżeczki miodu.

Wystarczy, że wymienone wyżej składniki ułożysz warstwowo w szerokiej szklance i gotowe! Pomysł na śniadanie jak się patrzy! Jeśli zależy ci na wersji fit, herbatniki zamień płatkami owsianymi lub przygotowanymi wcześniej nasionami chia. Chyba nie muszę wspominać, że owoce też możesz zastąpić innymi, dowolnymi? Ja do swojego śniadania nie dodawałam miodu, bo herbatniki i banan są dla mnie wystarczająco słodkie, ale jak lubisz podkręcony smak, dodaj łyżeczkę miodu albo syropu owocowego. Mniaaam.

pomysł na śniadanie

pomysł na śniadanie

pomysł na śniadanie

pomysł na śniadanie

pomysł na śniadanie

Mam nadzieję, że mój pomysł na śniadanie przypadł ci do gustu <3