Share Week 2016

W tym roku po raz pierwszy biorę udział w Share Weeku, a jest to już piąta edycja. Domyślam się, że wszyscy wiemy o co chodzi – autorzy polecają autorów, ale nie tylko u siebie w poście, bo również w formularzu na blogu autora akcji, Andrzeja Tucholskiego. Dzięki temu zgłoszone przez nas blogi mają szansę ukazać się w podsumowaniu wydarzenia, to zaś da im możliwość bycia zauważonym przez innych. To chyba najprzyjemniejszy aspekt, znaleźć się gdzieś w zestawieniu, ale też przeglądać je i odkrywać nowe blogi. Czekałam na to!

Ważna zasada, którą należy kierować się podczas typowania blogów, to przymknięcie oczu na statystyki i zasięgi. Tu najważniejsze jest niewidoczne dla systemów zliczających Unikalnych Użytkowników, liczy się wpływ danych treści na nas i nasze życie. Jakość i ważność mają być kluczowymi słowami. Do dzieła.

Share Week 2016

IMG_5092-920x690

www.SZCZEREKOCISKO.pl

Pamiętam początki mojej znajomości z tym blogiem, a wydaje mi się, że było to ładnych parę lat temu. I niestety, nie przepadałam za Kociskiem! Blog ten wydawał mi się ciężki, trochę dziwny. Kalina, przepraszam, dziś już tak nie myślę! Dziś Szczere Kocisko to jedno z niewielu miejsc, które uwielbiam za każde słowo. Nie ma tu miejsca na zbędne zdania, na bylejakość, teksty o niczym. Kalinę, studentkę pierwszego roku kognitywistyki, miłośniczkę literatury, filozofii i Szwecji, trzeba znać. I trzeba też czytać uważnie. Wolniej niż inne lifestylowe blogi. Dawka motywacji do uważnego życia gwarantowana.

untitled-6-of-20

www.STARCZEWSKA.com

Imponują mi odważne kobiety. Kobiety takie jak Wiola Starczewska. Na blogu opisuje swoje podróże i zachęca do robienia fajnych rzeczy. Ba! Nawet bierze za rączkę i podpowiada, co robić, by na przykład zacząć karierę w public relations. Kreatywna, pewna siebie, zdolna, hmm, chyba taka, jaką czasem chciałabym być.

IMG_3164

www.LIBRANNA.blogspot.com

Wybór trzeciej polecanej osoby nie był łatwy, przychodziło mi na myśl mnóstwo blogów, ale postawiłam na ten, któremu trzeba zwiększyć zasięgi na fejsie (ups, miały być typy bez mowy o zasięgach). Ada studiuje polonistykę, kocha książki (wcale nie dlatego, że musi dużo czytać), wielokrotnie korzystałam też z jej przepisów na wypieki (chcę więcej!). Kolejna osoba w tym zestawieniu, którą znam od lat i regularnie czytam.


Trzy ważne pytania do was: znacie te blogi? Polecacie mi inne?
Bierzecie udział w akcji Share Week? 🙂

Trackback from your site.

Być może spodobają ci się również