Menu
Uroda

Skuteczny sposób na zaskórniki

skuteczny sposób na zaskórniki

Która z nas nie miała problemu z zaskórnikami? Próbowałam różnych metod pozbycia się ich. W ruch szły domowej roboty peelingi z sody i soli, z płatków owsianych, czy też różne gotowych, kupionych w drogerii. Do mojej kosmetyczki wpadł ostatnio ciekawy kosmetyk, który zapowiada się świetnie i niedługo stworzę osobny post o pielęgnacji cery z nim w roli głównej, ale teraz mam coś innego. Odkrycie, dzięki któremu w pół godziny można skutecznie oczyścić skórę z zaskórników.

Skąd biorą się zaskórniki?

Zaskórniki powstają z nadmiaru sebum na naszej twarzy. Zjawisko to jest normalizowane przez hormony. Łój w  duecie ze zrogowacialym naskórkiem zatyka ujścia porów na skórze. W połączeniu z zanieczyszczeniami i kurzem zaskórniki, zwane po prostu wągrami, przybierają czarny kolor.

W celu uniknięcia tych nieprzyjemnych gości, którzy najczęściej lubią umościć się w okolicach nosa, powinniśmy regularnie oczyszczać i peelingować twarz. Pamiętajmy, by nie wysikać zaskórników! To najgorsze, co możemy zrobić dla swojej skóry, a nieproszeni goście i tak tam wrócą albo… narobią innych, czerwonych problemów.

Z nimi trzeba walczyć inaczej… No, chociażby domową maseczką peel-off.

Skuteczny sposób na zaskórniki – domowa maseczka peel-off

skuteczny sposób na zaskórniki

Maseczki typu peel-off różnią się od tych zwykłych przede wszystkim konsystencją. Tradycyjne są kremowe, peel-off żelowe i zastygają po kilku minutach.

Potrzebujesz tylko DWÓCH składników do stworzenia własnej maseczki peel-off:

  • żelatyny,
  • mleka.

Sprawa jest prosta – łyżkę żelatyny połącz z łyżką mleka  i podgrzejw mikrofalówce lub w garnku. Powstały specyfik przy pomocy pędzelka nałóż na problemowe miejsca (nos i okolice) na ok. 30 minut. Najlepiej będzie, jeśli teraz po prostu się zrelaksujesz. Wszelkie uśmiechy i marszczenie czoła może sprawić, że maseczka zacznie się odklejać. Po całkowitym zastygnięciu zerwij produkt (tak, to jest to uczucie, jakbyś zrywała sobie folię ze skóry. Na koniec przemyj twarz chłodną wodą w celu zamknięcia porów.

Teraz możesz cieszyć się gładką, miłą w dotyku, oczyszczoną skórą! 🙂

Uwaga! Maseczka nie jest odpowiednia dla osób z cerą suchą lub naczynkową, żelatyna może ją dodatkowo podrażniać.

A jaki jest Twój skuteczny sposób na zaskórniki?