Menu
Slow life

Gadżety slow-kobiety

Ona jest inna niż wszystkie, które znasz. Jestem ci winna przedstawienie jej zanim uczynię ją bohaterką nowej serii wpisów.

Lubi literaturę. Czyta dużo, ale potrafi smakować każde zdanie. Szczególne miejsce w jej upodobaniach mają biografie. Uwielbia inspirować się ludźmi, którzy wiele w życiu osiągnęli. Sama chce coś osiągnąć. Ma więc marzenia, marzenia formuje w cele, a cale, jeden po drugim, realizuje, spełniając marzenia.

Dużo pisze. Gdybyś zobaczył jej prywatne notesy, planery i kalendarze nie miałbyś wątpliwości. Jest zorganizowana, wierzy w magiczne moce słowa pisanego, słowami zresztą potrafi zaklinać codzienność.

Mogłabym o niej pisać, pisać i pisać, ale wolę zapoznawać cię z nią powoli. Dodam jednak jeszcze coś…

Kiedy stoisz za nią w kolejce do kasy możesz zaobserwować, że wybrała pełnoziarnisty makaron zamiast białego, przecier pomidorowy zamiast sosu ze słoika i paczkę orzechów, z których zrobi półsłone masło do śniadania zamiast kremu czekoladowego. Będzie uprzejma dla kasjera, a swoje zakupy umieści w pasującej do niej torbie. Nie kupi kolejnej reklamówki, mówiłam, że jest zorganizowana.

Ma kilku pomocników, swoje prawe ręki, najczęściej wielofunkcyjne. Jednym z nich jest Slow Torba. Wybrała tę z różowo-białym jeleniem, bo po pierwsze wydał jej się bardzo kobiecy, a po drugie… ona zawsze ubiera drobiazgi w znaczenia i ideały.

Jeleń symbolizuje wysokie aspiracje, pewność siebie, szlachetność. Podobno dobrze mieć jego podobiznę przed rozpoczęciem ważnego projektu.

Wracając do torby, uszyta jest z polskiego, organicznego lnu. Możesz zabrać ją na zakupy, do biblioteki, na spacer. Jedno jest pewne – wszystko się zmieści, a drobiazgi, dzięki dodatkowej kieszonce w środku, nie zgubią.

sssssss

ssss

ss

sssss

Projekt torby: Małgorzata Gyra Rusińska
Grafika: Kuba Kołodziejczyk

ssssssss

ssssssssssssss

ssssssssssssssssssss

sssssssssssssssssssssssss