Menu
Studia

Wyprawka do szkoły lub na studia – moje propozycje

Połowa sierpnia to zawsze był mój najukochańszy czas. Mogłam do woli wybierać i kupować zeszyty, długopisy, kredki, mazaki, strugaczki, karteczki, książki, lektury, okładki… Układać je w szafce nad biurkiem i oczekiwać planu lekcji na pierwszy dzień w szkole, dzięki któremu mogłam spakować odpowiednie rzeczy do plecaka (albo torby, w końcu jak każda dziewczyna bardzo chciałam nosić torbę).

Przede mną były czyste kartki i obietnica, że będę zapisywać je ładnie, że będę zapisywać wszystko i że podkreślę na kolorowo każdy temat. Czysty był też kalendarz szkolny i szczera obietnica, że będę skrupulatnie notować w nim wszystkie zadania domowe, terminy kartkówek, sprawdzianów i akademii.

Tak, zdecydowanie kochałam ten czas i mimo że od października zaczynam już czwarty rok studiów, to w ogóle mi nie minęło! Nie mogę, co prawda, cieszyć się kupowaniem wszystkich podręczników i dużej ilości przyborów, a potem celebrowania pierwszych dni września, gdy wreszcie weszły do użycia. Ach!

Trochę z sentymentu, trochę z ciekawości, co teraz uczniowie mogą mieć w piórnikach, trochę z chęci podrzucenia czytelnikom czegoś niekoniecznie tuzinkowego, zebrałam moje propozycje szkolnych (lub uczelnianych, jeśli chodzi o te plecaki i torby) przyborów. Miłego kompletowania wyprawki!

W czym pisać?

w czym pisać

| zeszyty Oxford – różne kolory * zeszyty Pigna Nature Flowers – różne wzory * kołozeszyty Pukka Pad – 200 stron * brulion Hamelin – 72 kartki * kołobrulion Herlitz – 70 kartek |

Czym pisać?

czym pisać wyprawka

| cienkopisy Stabilo – 15 kolorów * cienkopisy Herlitz – dwustronne, 10 kolorów * długopisy Papermate – wielokolorowe i jednokolorowe * zakreślacze pastelowe – różowy, miętowy, pomarańczowy * zakreślacze Stabilo – 8 sztuk lub 5 sztuk |

W czym nosić?

Kiedyś plecak był dla mnie szczytem dziecinności, za to teraz je uwielbiam, uważam, że są niezwykle praktyczne, pojemne i często dodają charakteru naszemu wyglądowi. Wyprawy do bibliotek z plecaczkiem na plecach to jest to!

plecaki

| plecak Herschel *  plecak Jetbag * plecak damski |

Ale torby też są super!

torebki

| torba Michael Kors * torba damska * torebka Fiorelli * torebka L. Credi |

A Ty co zawsze kupujesz przed nowym rokiem szkolnym?