Menu
Social media

Jak usunąć konto na fb?

jak usunac konto na fb

Możesz zadać teraz pytanie: ale jak to? Naprawdę ktoś chce się dowiedzieć, jak usunąć konto na FB? Na serio ktoś w dzisiejszych czasach, w których Facebook zastępuje dziesiątki innych stron, ktoś chce z niego zrezygnować? Otóż tak.

Znam mnóstwo osób, które rezygnują z mediów społecznościowych. I wiesz co? Świetnie sobie radzą, chociaż pewne przeszkody można napotkać nawet na uczelni. Prosty przykład. Mam wiele koleżanek ze studiów, które nie miały FB, a prowadzący wysyłali nam informacje na facebookowej grupie. Albo my sami przekazywaliśmy sobie informacje na wspólnym forum, zamiast pisać do każdego z osobna. Wtedy dodatkowo trzeba było z grzeczności wysłać SMS-a do tych, którzy w spokoju żyli sobie poza fejsem 🙂

Wielokrotnie myślałam, żeby zrobić to samo, ale nie zdecydowałam się. Prowadzę fanpage, mam stały kontakt ze znajomymi, lubię obserwować profile marek… żal mi było się od tego odciąć. Uważam, że nie zawsze trzeba działać tak drastycznie, żeby móc żyć trochę wolniej. Jednak jeśli ty chcesz, nie ma sprawy, już wyjaśniam, jak usunąć konto na FB.

jak usunąć konto na fb

Jak usunąć konto na FB?

Mam nadzieję, że przemyślałeś tę decyzję, ponieważ usunięcie Facebooka jest nieodwracalne, nie odzyskasz już dostępu do konta ani danych.

Podobnie jak na Instagramie, można dezaktywować konto tymczasowo lub usunąć je trwale.

Dezaktywacja jest bezpieczniejsza, zawiesisz konto i możesz do niego wrócić, kiedy zechcesz. Jak dezaktywować konto na FB? Wejdź w Ustawienia, następnie w opcje Zarządzaj kontem > Dezaktywuj konto.

Jeśli jesteś przekonany, że na zawsze chcesz usunąć fejsa, musisz wejść na stronę z linku poniżej:

usuwanie konta na FB

Dalej postępuj według wytycznych strony. Facebook da ci dodatkowe 14 dni na zastanowienie się. Po tym czasie, jeżeli zdania nie zmienisz, konto zostanie trwale usunięte. Natomiast usuwanie wszelkich danych, już niedostępnych na Facebooku, może potrwać aż 90 dni.

Okej, wiesz już, jak usunąć konto na Instagramie. Oczywiście, ja nie zachęcam do całkowitego odcinania się od social mediów, bo czasem dobrze po prostu mieć z innymi ułatwiony kontakt, a Facebook to zapewnia.